Minden amit megtudhatsz Argentína legnépszerűbb labdarúgóklubjáról:La Historia del Club Atlético BOCA JUNIORS desde 1905

Tabella

Torneo Binance 2023 | Liga Profesional de Fútbol de AFA

Pokoli hét vagy diadalmenet?

2012.03.04. 19:59 :: tomi2121

7 nap! Hosszú idő után a legnehezebb 7 nap vár a Boca-ra. Kedvenc csapatunknak ennyi nap alatt kell túljutnia 3 igencsak nehéz mérkőzésen. Az első vasárnap este vár rá a San Lorenzo otthonában, s a mérkőzés esélyesének a Boca-t tartják, de nem lesz egyszerű mérkőzés. Az elmúlt évben nem sikerült legyőznünk a San Lorenzo-t. A Boca győzelme esetén az élre ugorhatna a Clausurában, igaz ehhez még a Tigre csapatának vagy botlania vagy 1 góllal kevesebb arányú győzelmet kellene aratnia a Lanus ellen hazai pályán, mint a Boca-nak idegenben.

Március 8.-án hazai pályán kell a Fluminense ellen helytállni, sőt talán győzelmet aratni. A Brazil csapatot 2-3.000 szurkoló kíséri el és nyilván nem veszíteni szeretnék látni a végső győzelemről ábrándozó csapatukat. A brazil klubcsapat múltja kötelezi a helytállásra, és nyilván az argentin bajnok ellen bizonyítani kívánja, a 0-4 után a brazil csapatoknak van mit keresni a nemzetközi porondon. (Bár erről az argentinok is tudnának mesélni...). A két csapat 2008-ban a döntőbejutásért vívta a párharcot, hazai pályán a Boca 2-2-es döntetlent, idegenben 3-1-es vereséget szenvedett és búcsúzott a serlegtől...

A harmadik mérkőzést az Independiente ellen vívjuk 11.-én otthon. Az Independiente jelenleg nincs a legjobb formában, de hét alkalommal emelhették fel a Libertadores kupát...